Okulary korekcyjne

Dzięki współpracy z wiodącymi designem firmami, posiadamy szeroką ofertę opraw okularowych: damskich, męskich, dziecięcych
i młodzieżowych i do aktywności sportowych. Okulary korekcyjne – Pełna paleta kolorów, kształtów oraz cen. Dzięki śledzeniu naszego profilu na Faceboku
będą Państwo na bieżąco z nowościami.

Soczewki okularowe z powłokami antyrefleksyjnymi

Powłoki antyrefleksyjne eliminują niepożądane zjawiska odbicia światła. Zwiększają ilość dochodzącego światła do oka dzięki temu poprawiają komfort i kontrast widzenia. Ponadto zapewniają większą przejrzystość soczewek . Wszystkie oferowane przez Nas rodzaje antyrefleksu charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia. Powłoki antyrefleksyjne posiadają warstwy zmniejszające przyleganie pary wodnej, tłustych plam oraz kurzu co pozwala na łatwe utrzymanie ich w czystości.
Szczególnie zalecane są dla osób, spędzających dłuższy czas przy komputerze, podczas jazdy samochodem oraz pracujących przy sztucznym oświetleniu .

Soczewki indeksowe

Soczewki cieńsze, lżejsze dobierane indywidualnie dla każdego pacjenta. W praktyce, dla użytkownika okularów przekłada się to na wygląd, estetykę i wagę okularów.

W naszej ofercie posiadamy soczewki z indeksami : 1.60, 1.67, 1.74 renomowanych firm : Szajna, JZO, Essilor, Seiko.

Soczewki w indeksie 1,60 są około 30-35 % cieńsze od tradycyjnej soczewki, soczewki w indeksie 1,67 około 40-45%, natomiast w indeksie 1.74 pocienienie dochodzi do 50%.

Soczewki fotochromowe

Soczewki fotochromowe dostosowują się do zmiennych warunków nasłonecznienia, rozjaśniając się i przyciemniając w bardzo krótkim czasie . Im wyższe natężenie promieni UV, tym ciemniejsze zabarwienie soczewek . Pozwala to na noszenie okularów przez cały dzień, bez konieczności zmiany. Na zewnątrz działają jak okulary przeciwsłoneczne, a wewnątrz pomieszczeń są całkowicie przezroczyste. Takie rozwiązanie zapewnia wyjątkową wygodę i komfort użytkowania.

Soczewki polaryzacyjne

Soczewki polaryzacyjne przeznaczone są dla osób, które przy silnym nasłonecznieniu chcą zachować maksymalny komfort widzenia.
Zapewniają ochronę wzroku przed światłem słonecznym oraz promieniowaniem ultrafioletowym. Ich główną funkcją, odróżniającą je od standardowych soczewek barwionych, jest pełna redukcja odbić i odblasków. Ich zalety docenią wszystkie osoby spędzające czas w warunkach silnego nasłonecznienia, a tym samym narażone na działanie męczących refleksów świetlnych (kierowcy, żeglarze, sportowcy).

Okulary z takimi soczewkami warto używać niezależnie od pory roku.

Zaletami soczewek polaryzacyjnych są:

  • poprawa ostrości widzenia i postrzegania kolorów,
  • wysoka jakość soczewki redukująca wszelkie odbicia światła od powierzchni płaskich (np. od karoserii samochodu, śniegu, mokrej jezdni)
  • stworzone z myślą o kierowcach i osobach uprawiających sport na świeżym powietrzu
  • dostępne w odcieniach: szary (80%), brąz (80%), szaro-zielony (80%) i jasnoszary (40%).

Soczewki biurowe

Biurowe soczewki okularowe idealne do pracy w pomieszczeniach biurowych. Doskonałe do pracy z bliskiej odległości (czytania, pisania), do pracy przy komputerze. Posiadają zasięg ostrego widzenia w odległościach: 1,3m – 2m – 4m (w zależności od wyboru typu soczewki).

Charakteryzują się:

  • panoramicznym widzeniem wewnątrz pomieszczeń
  • komfortowym widzeniem na bliskie i pośrednie odległości.
  • dostosowane indywidualnie do potrzeb każdego użytkownika

Soczewki progresywne

Soczewki progresywne są idealne dla osób, które cenią sobie maksymalny komfort widzenia oraz prowadzą aktywny tryb życia. Umożliwiają widzenie na odległości: bliskie, pośrednie i dalekie. Stosując ten rodzaj nie ma potrzeby zmiany okularów do czytania na okulary do patrzenia w dal. Dzięki nowoczesnej konstrukcji soczewki progresywne nie posiadają widocznej linii podziału między bliżą , odległościami pośrednimi i dalą co wpływa na estetykę soczewki.

Istnieje możliwość zakupu soczewek progresywnych z antyrefleksem fotochromowych oraz z polaryzacją.

Zapraszamy do naszych salonów optycznych w miejscowościach Andrychów, Wadowice, Zator. Nasi specjaliści dobiorą dla Państwa odpowiednie okulary korekcyjne.